V Čisovicích dne 9.1.2013

 

Věc : Oznámení zdroje znečišťování životního prostředí v Kovohutích v Mníšku pod Brdy 

 

Oznamuji znečiťování životního prostředí v Kovohutích v Mníšku pod Brdy. V Kovohutích nebo spíše pod areálem Kovohutí /viz. http://mapy.cz/#x=14.284326&y=49.871156&z=16&l=15/ se nachází volně přístupná skládka nebezpečného odpadu, ve které se nacházejí již vizuálně viditelné stopy anorganických zbytků chemikálií používaných při zpracování hliníku v Kovohutích. Skládká je zcela volně přístupná a je rájem pro hledače kovů, kteří ji stále překopávají. Vytvářejí tak jámy, ve kterých se drží dešťová voda, která samozřejmě prosakuje. Jámy jsou samozřejmě základem skládky jakéhokoliv odpadu, který je tam vyvážen. Pod skládkou jsou drenáže, podle mého odhadu zcela čerstvé nebo obnovené a svádějí veškerou vodu do Rybníku Sýkorníku a dalších vodotečí. Z drenážních vod je cítit často amoniak, který pravděpodobně reakci na skládce vznika. V Sýkorníku /soukromém rybníku/  jsou chovány ryby, celý rok je tam pohyb divokých kachen i labutí. V létě se v rybníku koupou děti i dospělí z Čisovic a okolních obcí.  Neuvěřitelné !!!

V příloze posílám fotodokumentaci. Omlouvám se za kvalitu. Fotky jsou pořízeny mobilním telefonem, ale i tak je z nich situace zcela zřejmá.  Fotografie byly pořízeny dne 8.1.2013.

Žádám jako občan Čisovic váš úřad o prošetření celé této pro přírodu i obyvatelstvo nebezpečné a mnoho let neřešené situace. Zvažuji rovněž podání trestního oznámení na neznámého pachatele, neboť se zcela evidentně jedná o trestný čin.

 

S pozdravem

Ing. Jan Bartončík

252 04 Čisovice č.p. 99

tel. 603 223 539

 

Kopie :

MÚ Mníšek pod Brdy

OÚ Čisovice

Ministerstvo životního prostředí

Sdružení Zdravý Mníšek

Policie ČR – Obvodní oddělení Mníšek pod Brdy

 

 
 
 
 
 
 
 
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady