Diskuzní fórum Zdravý Mníšek

 
25.01.2015 17:47:46 Pavel Jeřábek
Paní Vencourová, ještě drobnost - pojďme případnou diskusi o volbách a po volbách přenést na web Mníšku na stránky k tomu určené. Je to už dlouho co se tak stalo - na ZM to nebude už nosné. Tady na Zdravém Mníšku si raději napišmě něco o toxických látkách které se zpracovávají v Mníšku pod Brdy, případně zda chceme zastavět předzámčí, jak budeme definovat průmyslovou zónu Mníšku, zda budeme mít a kde aqua park atd. Pavel Jeřábek
25.01.2015 17:39:26 Pavel Jeřábek
Paní Vencourová - děkuji za Váš příspěvek. Být či nebýt v povolebních vyjednávání úspěšný či neúspěšný si nedovolým soudit, ačkoliv jsem byl někdy jednání přítomný. Kvalitní opozice je ale dobrý výsledek, není vždy nutné vládnout. Nicméně, pokud jste byla přítomna prvního veřejného zasedání, tak určitě jste slyšela, že staronový starosta neměl ani odvahu se s některými stranami či uskupeními po volbách sejít a minimálně tak symbolicky hledat cestu ke společným bodům programu. Určitě jste také slyšela o tom, že model veřejného zasedání zastupitelů prosazovaný současným starostou je - více méně vše dohodnou v zákulisí a na veřejnosti jen body odhlasovat. Jinými slovy - vy jako občan, ač na veřejném zasedání přinesete k některému budou závažnou námitku, tak je to jen "plácnutí" do vody, protože vše je předem domluveno. Takže máme již o čem diskutovat.
23.01.2015 14:37:56 Miroslav Vilimovský
Paní Vencourovou neznám a je vidět, že ona mě taky ne. Toto sice nepatří na stránky spolku, který je nepolitickým sdružením, nicméně alespoň krátká noticka. Lobování, pomluvy a kšeftování nepatří mezi moje oblíbené aktivity. Povolebních jednání jsem se zúčastnil ve velmi omezené míře a většinou pouze jako účastník. Volby rozdaly karty a vzápětí bylo jasné, jak bude vypadat povolební uspořádání na radnici. Pokud se rozdělovaly pozice, pak to šlo mimo mě a ani jsem se reálně o žádnou nemohl ucházet. Pokud by měla paní Vencourová zájem vidět demokracii v praxi a důkaz, kdo kšeftuje s hlasy voličů na vlastní oči, nechť zhlédne video ze zasedání zastupitelstva na http://www.volbapromnisek.cz/. Občané by měli osobně navštěvovat zasedání zastupitelstva, tak aby si utvořili názor osobně a ne zprostředkovaně. Co se týče žaloby, možnost obrátit se na soudy pokud má člověk názor, že byla porušena jeho či cizí práva, je součástí demokratické společnosti.
20.01.2015 07:54:38 Maracela Vencourová
Pane Jeřábku, to asi proto že Váš představitel Ing. Vilímovský výsledky voleb napadl žalobou, když se mu nepodařilo úspěšně lobovat u jednotlivých kandidátů, kteří mu odmítly návrh na koalici.
23.10.2014 20:05:33 Pavel Jeřábek
Vážení přátelé. Tak je nějaký ten den po volbách a koukám, zde v diskusi ani tečka. Že byste nebyli zvědaví jak se co vyvíjí, jak a kdo budě řídit vaše město atd.? Ve volbách jste měli prakticky tři volební týmy, které vyšly z řad Zdravého Mníšku a kteří se ke Zdravému Mníšku stále hlásí. Takže - budete pasivní a nebo se zde, mimo úřední stránky rozproudí diskuse. Pavel Jeřábek
07.07.2014 14:09:11 petr jansky
dobry den pane jerabku.. mohl byste mi napsat na sebe kontakt, rad bych dal rec.. janskypetr@centrum.cz
12.01.2014 00:17:16 Pavel Jeřábek
Pro pana Dvořáka. Jedna z mála možností, jak ovzduší v Mníšku trochu hlídat, je nezávislé měření ovzduší. Mám pocit, že radnice o nějakou měřící stanici žádá a nebo alespoň mluví o tom, že požádá. Osobně jsem na jednom veřejném zasedání dával návrh, aby si město svoje vlastní měření trvale zajistilo, protože tam kde není měřící stanice, oficiální údaj o znečištění ovzduší pro posudky se počítá podle znečištění na území ve správě příslušného stavebního úřadu dle nebližší stanice. Takže je potřeba aby se veřejnost ptala radnice, co se v této oblasti dělá, zda až bude stanice, budou výsledky měření aktuálně přístupná (třeba na webu) apod. U schválených provozů se toho asi už moc neudělá, snad fotit nebo se pokusit o nějaké amatérské odběry. A tak alespoň u těch nových provozů se vznáší požadavky na veřejný přístup ke kontrolním měřením, případně nezávislá veřejná měření. Ve vyspělých demokracií celkem obvyklý požadavek občanů. Není třeba v tom hledat nějaké naschvály.
22.12.2013 09:34:37 Jana Raschmanová
Problémem v České republice je, že veřejnost prakticky nemá žádnou možnost kontroly již fungujících provozů ohledně porušování předpisů, týkajících se životního prostředí. Postup kompetentních orgánů bývá často neefektivní - viz uvedený případ. Navíc pokuty a sankce za porušování předpisů jsou nízké, takže i když je viník náhodou usvědčen, většinou ho to nepřinutí změnit své chování. Je na nás, občanech, abychom tlačili na úřady, aby byly aktivnější při efektivním řešení ekologických problémů.
22.12.2013 09:34:01 Jana Raschmanová
Pro ing. Dvořáka: Podněty na kontrolu v areálu Kovohutí byly, např. http://www.zdravy-mnisek.cz/kauzy-kovohute nebo 7.6. 2013, kdy se z areálu šířila bílá zapáchající mlha. Česká inspekce životního prostředí, oddělení ochrany ovzduší, dorazila na kontrolu 13.6.2013, tedy téměř týden po nahlášení. Oficiální závěr šetření zněl, že "v době kontroly nebyl cítit žádný nadměrný zápach ani kouř a podle provozních evidencí jednotlivých společností v areálu nebyly zjištěny žádné události, které by mohly mít dopad na ovzduší". Navíc nám bylo sděleno, že současná legislativa pro ochranu ovzduší nemá pro zápach stanoveny žádné limity.
21.12.2013 12:49:07 Pavel Grygar
Vážený pane Dvořáku, ptáte se zcela správně. Za sebe mohu říci, že mi areál Kovohutí není lhostejný a jsem velmi rád, že i Vám leží na srdci kvalita mníšeckého prostředí. Zároveň jsem přesvědčen, že i sdružení ocení, když se připojíte a věnujete svůj čas a schopnosti našemu společnému zájmu. Když se najde dost spoluobčanů ochotných pomoci, můžeme se společně věnovat i dalším problémům, třeba právě kovohutím. Kontaktovat sdružení lze přímo prostřednictvím webového formuláře.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady