06.05.2013 10:41:28 Jan Pícha
Udivuje mě nesmiřitelné vystupování Zdravého Mníšku vůči MBÚ. V Mníšku přece funguje řada firem, které podnikají v oboru recyklace odpadů. USU-recyklace olejových filtrů, SPT-recyklace Mo a Co katalyzátorů, ALUTHERM a KOVOHUTĚ-hutě na hliníkový šrot, KOVOBRAZIV-výroba tryskacích písků z ocelového šrotu, firma p. Slabihoudka-recyklace stavební suťi.
17.03.2013 11:29:32 Pavel Jeřábek
Naše radnice prostřednictví Příbramskémho deníku informovala veřejnost o nové třídírně odpadu v Mníšku pod Brdy - http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/spalovnu-v-mnisku-nahradi-tridirna-odpadu-20130314.html
09.03.2013 14:33:18 Vilimovský
Nicméně, toto nemusí být finální verze, pokud se zastupitelstvo a OS domluví na jiném znění, tak na příštím zastupitelsví může být vyhlášeno referendum s jinou otázkou, otázkami. Bohužel vedení města, které provádí přípravu referenda nám ještě nedalo návrh přesného znění otázek, které chce předkládat na zastupitelstvu.
09.03.2013 14:29:23 Vilimovský
Dobrý den, paní Cihlová, OS připravilo pro referendum tyto otázky: č. 1 - „Požadujete, aby orgány města Mníšku pod Brdy učinily v samostatné působnosti veškeré možné kroky k tomu, aby zabránily výstavbě mechanicko biologické úpravy odpadů - drtící a třídící linky odpadů v Mníšku pod Brdy?“ č. 2 - „Požadujete, aby orgány města Mníšku pod Brdy učinily v samostatné působnosti veškeré možné kroky k tomu, aby zabránily výstavbě zařízení na spalování odpadů v Mníšku pod Brdy?“
03.03.2013 17:43:19 Cihlová
Dobrý den, v jakém znění je položena otázka do referenda? Děkuji za odpověď
03.03.2013 14:23:27 Keyř
Bylo to dlouhé, vložil jsem na třikrát, čtěte odspodu, díky.
03.03.2013 14:22:21 Keyř
Závěr - ryba smrdí od hlavy, pokud bude potřeba změna, je nutné vyprodukovat nového kandidáta, ochotných bude spousta, bude ale i schopný a přivede s sebou také schopný tým? Pokud by byl už dnes a kopal by za město, nebyly by tyto stránky a zřejmě ani diskutovaný problém. Mějte se fajn.
03.03.2013 14:21:58 Keyř
Chvályhodný vznik a práce sdružení bylo, je a bude různými pokusy diskreditováno. Jak dál? Místo času na leckdy vleklou názorovou přestřelku zde, každý vyviňme aktivitu ven, hlídejme veškeré kroky radnice, kontrolujme úkoly, buďme důslední, koordinujme to. Apatií občanů v uplynulých šesti letech si starosta vybudoval docela silné monopolní postavení a jde si bez jakéhokoliv ohledu na cokoliv za svým. Poslední perlička - usnesení ZM o složení komise MBÚ 3:2:2, skutečný stav 2:..., měli být 3 zastupitelé, jsou dva, rada to odsouhlasila, nevídané a nic se neděje. Komise měla za úkol korektně popsat stávající stav, zhodnotit navrhované zařízení, navrhnout další možnosti a dát to do peněz. Čas běží, komise v tomto složení je zřejmě neplatná, druhá strana mezi tím jede dál. Úkoly - zajistit korektní výsledky z komise, informovat širší veřejnost, hlídat kroky radnice, sebrat zbývající podpisy na referendum a připravit se na březnové zastupitelstvo, zajistit přítomnost veřejnosti.
03.03.2013 14:21:09 Keyř
Dobrý den všem, déle jsem přemýšlel, jestli vstoupit do diskuze, budu stručný a nikoho se nechci v žádném případě dotknout, své myšlenky formuluji heslovitě, tedy : Diskuze zde se může za chvíli zvrtnout tak, že se "pobijete jak myši", myslete na to, radnice by se smála. Kdo za aktuální stav může? My všichni, i já, prošvihli jsme začátek. Proč? Radnice zamaskovala počátky do položky "ostatní" a potichu podpořila nezveřejněním se slovy POZOR první kroky ve věci.
03.03.2013 00:12:17 RP
Zdá se, že na nás hledáte hlavně chyby. Inu, do toho, každopádně rád odpovím. Může to vypadá alibisticky, že nechceme spalovnu a MBÚ ve městě, ačkoliv každý z nás odpady produkujeme a něco se s nimi dít musí. Proto jasně říkáme – podporujeme důsledné třídění a žádáme město, aby udělalo mnohem víc pro třídění. Jde to, ostatní města to také dokáží. Jsme smířeni se stavbou velké spalovny v každém kraji, spalovny s moderní technologií a kvalitním zázemím, na vhodném místě a se silnou kontrolou. Jsme proti malé lokální spalovně, kde se v noci spálí potichu cokoliv.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady