11.01.2013 13:36:37 Marta
Dobrý den, jsem přesvědčena, že spalovna nám může hrozit kdykoli v budoucnu, pokud se tu třídička povolí. Měli bychom si uvědomit, že zařízení MBÚ již v západní Evropě ruší, nebyl to tedy správný krok a nevidím důvod, proč má být Mníšek pokusným králíkem něčeho, co je v budoucnu určeno k zániku. Bereme-li si příklad z vyspělé Evropy, jsem jednoznačně proti třídičce. Přátelé, mysleme i na naše děti.
11.01.2013 10:19:02 Zadar
Pane Jerabku, idealni stav vsichni zname. V mnoha mestech zapadni Evropy jsou spalovny ve mestech a nikdo proti tomu nic nema. Bohuzel firma Purum je priklad presne opacny - realizuje svuj zisk tak, ze nedodrzuje normy, limity a zakony. Obcas zaplati pokutu, pokud uz tedy nakonec dojde k rizeni. Zkuste se vratit nohama na zem a rozhlednout se, jaka je realita.
10.01.2013 22:22:42 Pavel Jeřábek
Taky nerozumím vaší otázce pane Zadare. Ale dal jsem do svého příspěvku materiál, který jsem našel na webu Mladých konzervatistů. Čí je to strana mne moc nezajímá - vnímám toto o.s. jako sdružení s pravicovou orientací (asi jsou i levicové o.s.), které realizuje projekt se zaměřením na našich 5 velkých měst atd. Ve svém příspěvku jsem psal, že "celkem vyznívá" ne, že podporují. V dokumentu je: že se vkládají velké naděje v MBÚ, že spalovny odpadu mají tvrdší limity než kotelny na fosilní paliva. V tabulce o Liberci, vidíme, že tato spalovna je pod limity ČR a i EU. Je tam uvedeno :"Zkušenosti ukazují, že pokud je kvalitně navrženo vlastní spalovací zařízení v celém technologickém komplexu na základě sestavy doporučených technologií BAT, správně veden celý spalovací proces a zařízení je vybaveno moderní odlučovací technikou, pak můžeme hovořit o prověřené (ekologicky) bezpečné technologii.“ Je to velmi stručně – do 1000 znaků.
08.01.2013 20:54:36 Ponáhlá
Až nyní zjišťuji, co radnice již považuje za hotovou věc a čem občany jaksi pozapomněla informovat, přestože se jich to bezprostředně týká. Možná, že kdyby byli pánové z radnice řadovými občany, dívali by se na celou třídičku jinýma očima.
04.01.2013 22:39:14 Zadar
Vubec nerozumim pane Jerabku, co chcete rict, kdyz uvadite, ze nejaky obskurni spolek panu Langera,Vidima a Drobila podporuje spalovny. Od cloveka, majiciho k prirode blizko, bych tohle necekal.
31.12.2012 17:00:46 Pavel Jeřábek
Něco ke spalovnám od Mladých konzervativců najdete na http://www.infozp.cz/public/ke-stazeni. Z mého rychlého přečtení materiálu to celkem vyznívá ve prospěch spalování. Ale je také uváděno, že spalování ano, ale za dodržení podmínek kvalitní technologie, obsluhy atd. Přeji příjemný rok 2013
23.12.2012 10:40:59 Pavel Jeřábek
Kdo byl na Zasedání zastupitelů 20.12.2012, tak ví, že jednání ohledně MBÚ a případné spalovny bylo dlouhé, nezřídka proloženo jak emocemi tak racionálními návrhy. Myslím, že se veřejnost dozvěděla několik podstatných informací - jak MBÚ pracuje, že spalitelný odpad se má vozit do okolích cementáren (investor prý má předběžnou smlouvu - ale také se bokem šeptá, že cementárny raději odpad ze zahraničí, protože za něj víc dostanou). Ale také, že městu předložená smlouva podnikatelem k podpisu byla vyhodnocena jako značně nevýhodná, městu prakticky omezující neohlášené kontroly apod. (je to velmi volně napsané). Smlouvu zastupitelé nepodepsali a má vzniknou pracovní skupina, kde budou i zástupci veřejnosti. Reportáž v ČT je http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/10:16min Investor tam má pravdu - neuvažuje o spalovně, ale o výrobně tepla a elektřiny spalováním odpadu. Takže otázka musí být přesně položena.
20.12.2012 12:02:58 Prokes
Pro Matěje - ano, ja s vami souhlasim - cesta je trideni odpadu. Ale nikoliv ve meste, nikoliv se spolecnosti, ktera sbira jednu pokutu za druhou a idealne ne s technologii MBU, od ktere se ustupuje, protoze nedava smysl. Doufam, ze si rozumime.
20.12.2012 09:21:13 Grygar
Pro Matěje: řetěz MBÚ - spalovna je zcela neoddiskutovatelný, protože co se (obecně) děje s lehkou frakcí z MBÚ, nazývanou též "alternativní palivo"? Že je stále otevřený záměr "rekonstrukce uhelné kotelny na energetickou centrálu" v areálu ÚVR, kde se má spalovat právě toto "palivo" s nezanedbatelným podílem plastů vč. dalších i nebezpečných neodseparovaných složek, navíc za zcela nedostatečných teplot, je právě důkazem, že MBÚ je ve skutečnosti odložená, maskovaná a špatná spalovna. V tomto případě to platí na 100%. Navíc je ve hře provozovatel s nepříliš světlou minulostí v oblasti nakládání s odpady. I to je důvodem, proč se oběma těmto projektům snažíme zabránit.
19.12.2012 21:32:43 Matěj
Pro Prokeše (a další): já jsem z Arniky, měl bych asi vědět, jak se k tomuto problému stavíme. Musím fakt říc, že to co píšete, je ale opravdu velký nesmysl. MBÚ na spalovnu nijak nenavazuje. Jsou to naprosto odlišné technologie a to protichůdné. Koukal jsem na kapacitu a je to na 40 tis. tun ročně. To je jedno z nejmenších zařízení které znám, tak pro region nebo menší okres. Už vůbec nevím co řešíte. Nemá to ani hlavu ani patu. Buď chcete hodně třídit a zbytkový odpad odvážet a to můžu klidně říc, na to se jako koncové zařízení MBÚ docela hodí. Nebo chcete spalovat. Jiné řešení není. Já i Arnika jsme pro maximální primární třídění a rozumné nakládání se zbytkovým odpadem. Tak to je. Kdo píše, že je to sporné tak lže.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady