18.02.2013 23:41:12 Pavel Jeřábek
Pro pana Kounice. Odpovím trochu jinak než kolega. Je celkem běžné, že část veřejnosti péči o prostředí spatřuje v "úklidu psích extrementů". A je jí nepříjemné, když se jiná část občanů začne intenzivně zajímat o svá práva daná jim Listinou základních práv a svobod. A to právo na přiměřeně kvalitní životní prostředí a právo na informace o prostředí. Vadí jim, když část veřejnosti využije svého práva stát se účastníkem správních řízení, kde mohou být dotčeny zájmy kvality prostředí, přírody apod. Za desetiletí co se v této oblasti pohybuji jsem viděl víc příkladů, že z takových sdružení jako je ZM se občané stali politiky víc s cílem řešit problémy prostředí z pozice politika a ne s touhou po moci. Lidi to dělají po své práci - lepší je jim poděkovat, než se dívat přes prsty. A jestli máte jiné informace o odpadech, dejte je do placu. A protihluková stěna je schválena. Sběr odpadů si platíte v poplatku, děti by z hygienických důvodů sbírat neměly.
18.02.2013 12:29:37 Pavel Grygar
Pro pana Koubice: sdružení má odborníky i ve svých řadách, s dalšími je pak v kontaktu. Spoustu informací je dále možno najít z jiných zdrojů, mj. i na internetu.
Sdružení do zastupitelstva dost dobře chtít nemůže, protože jako takové nemůže být volební stranou (zákon č. 491/2001 Sb.).
Nic proti sběru vajglů a psích exkrementů, ale MBÚ a spalovna (ať si ji kdokoli nazývá jakkoli matoucími názvy) jsou natolik vážná témata s velkým a dlouhodobým dopadem na Mníšek i okolí, že stojí za to alespoň lidi informovat a upozorňovat na rizika, když to od začátku nedělala radnice.
18.02.2013 00:05:32 Pavel Jeřábek
Vážený pane Beneši. Nemyslím, že jsem přestřelil, dle mne je rozdíl v anonymním vydání materiálů radnice a podpisu občana na webu v diskusi. V Radničních listech jsou nepřesnosti - rád bych znal jejich autora. Příklad - telefonní číslo kam máme volat (hlásí-neexistuje), nesoulad ve váhách nákladu "kuka" vozů. Zkreslování poplatků (platíme 900,- Kč, 200 z toho dotuje město - tedy z veřejných peněz). Výše poplatků, velikost svozové oblasti- potřebujeme minimálně 75 tisíc obyvatel na 30.000tun -opět k diskusi, ale není zde prostor. Současný problém obou táborů vznikl v nekomunikaci radnice s občany a okolím v době, kdy byl podán projekt a probíhalo řízení zda bude zařazen do procesu EIA. Radnice tento fakt neoznámila ani sousedním obcím, protože jí to neukládal zákon. Měla oznámit sdružením, ale nedostalo informaci ani jedno. Na jednání na ÚVR se zvou jen vybraná sdružení. A několikrát se zamlžilo a stav je takový jaký je. Můj postoj k problematice je níž.
17.02.2013 22:18:51 koubic
Mě přijde že si toto sdružení, které nemá dostatek odborníků a tím pádem názorů na stav a problémy s tříděním a spalovámím odpadů dostatek informací a zbytečně plaší obyvatele městečka. Dle mého názoru chce sdružení v dalších volbách do zastupitelstva a systematicky na tom pracuje touto lacinou reklamou a očerňováním vedení městečka. Kdyby se sdružení radši zaměřilo na důležitější věc a tou je určitě protihluková stěna, zvířecí sekrementy a nedopalky od cigaret a čehokoliv od bezohledných občanů. Zorganizujte třeba velký jarní úklid okolí? Ve spolupráci nejen se školou. A osvětu, že by se nikdo z nás neměl bát upozornit každého kdo tak činí? To samé navrhuji městu. Postupujte společně. Ať jsou v okolí paneláků jak na starém, tak na novém sídlišti specielní malé odpadkové koše na zmíněné exkrementy. Ale hlavně poslední dobou soukromím spalováním smradlavých věcí některými občany, kdy si člověk nemůže večer ani vyvětrat... Hezký večer a čistý vzduch :-)
17.02.2013 16:44:13 Beneš
Vážený a milý pane Jeřábku, Dovolil bych si reagovat na Váš příspěvek k Radničním listům a předesílám, že si Vaší občanské iniciativy hluboce vážím. I proto by mne zajímalo, jestli po kratším zamyšlení neusoudíte, že jste právě trochu přestřelil. Všimněte si, že se Váš příspěvek shodou okolností nachází nad přispěvatelem, který se také nepodepsal zrovna jasně a hnedle světaznale a vágně ukazuje kamsi na radnici, že tam má snad doupě sám Belzebub. Sám se počítám mezi nerozhodnuté. Sleduji dvě soupeřící hypotézy: první říká, že třídička městu prospěje, druhá, že nikoliv. Každá má své zastánce a zdá se, že oba tábory mají problém s korektní diskuzí. První označují více či méně odůvodněné obavy a podezření občanů jako „fámy“ a „lži“. Druzí zas mají tendenci ty první šmahem označit za korupčníky a prospěcháře. Proč se tedy alespoň tam, kde je pro to vymezený prostor, nedočtu něco o věcných argumentech, namísto upozorňování na formální nedostatek, který je přece tak snadné napravit.
16.02.2013 13:04:09 Pavel Jeřábek
Před chvilkou jsem otevřel naše Radniční listy a koukám na texty. Nebudu se vyjadřovat k obsahu, ale k faktu, že články jsou anonymní. Je smutné, že naše radnice podporuje takový způsob komunikaci s veřejností a z veřejných prostředků to financuje. Navíc v této chvíli se mi vybavuje i diskuse na posledním prosincovém zasedání zastupitelů o tom, že za celý rok 2012 nebyla obnovena diskuse s veřejností na webu Mníšku. Jedním z argumentů také bylo, že některé diskuse na webu byly neslušné. Ale pokud sama radnice dává vzor tím, že se neslušně chová, nelze se divit, že ani občanům. Pro mne nepodepsat článek v oficiálním výtisku radnice považuji za velmi neslušné chování. Za hrubší, než když někdo v diskusi použije i neslušná slova. Protože v diskusi se často píše rovnou, nezřídka psaní textu do diskuse doprovázejí různé emoce. Text do oficiální zprávy radnice má čas na řádné zpracování. Je to škoda, že lidi na radnici si sami podkopávají důvěru u části veřejnosti. Tedy minimálně u mne.
13.02.2013 13:03:12 Jan
Vazeni, pohybuji se v oboru a reknu vam verejne tajemstvi. Jediny smysl stavby tridicky/MBU je odsat evropske dotace. Ta stavba samozrejme zadny smysl nema. A ted to musim napsat bohuzel opisem - na vicero mistech se rika, ze z toho budou mit prospech konkretni jednotlivci v cele mesta. Takze se nedivte, ze s usmevem lzou kudy chodi, aby vas presvedcili, ze MBU je prinos. Neni. Tridit mate doma a mesto vam ma dat popelnice co nejbliz. Jenze z toho nic neplyne do kapsy. Co jste si zvolili, to mate. Pristi rok jsou volby. Tak si to pamatujte.
11.02.2013 21:24:49 Marta
Dobrý den, já myslím, že až díky sdružení byla zahájena relevantní diskuze ohledně vybudování třídičky. Radnice projekt podporuje, přestože je tato technologie považována za překonanou, což zase vadí mně.
22.01.2013 22:31:28 J. Novotný
Dobrý den, proč se sdružení odvolává na texty zveřejněné na stránkách společností, která podporují výhradně spalovny, rozumějte spalovny bez třídění? Nějak to nechápu. To jste si neprověřili své zdroje? Nebo prověřili a je vám to jedno? Nebo jste prověřovat nemuseli?
22.01.2013 12:56:32 Pavel Jeřábek
Pane Zadare - myslím, že v postoji k společnosti jsme zajedno. Kdyby se povedlo, že podnikatelské záměry investorovi neprošly zejména pro jeho neseriózní jednání, nedůvěryhodnost, nerespektování legislativy atd., byl by to významný signál, že ani v Čechách se do nekonečna nenechá podnikat jako v zemích III. světa. Ten odkaz na materiály jsem dával proto, abychom získali více informací protože jestli potřebuji něco vyjednat,měl bych mnohé znát.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady