02.03.2013 19:34:50 Karel Vaněk
Zdravim, nějak jsem v tom vašem foru nenašel odpověď na dotaz pana Novotného. Jinak reagujete na dotazy hned.Takže je to záměr? Věřim, že jste to jen přehlídli a dočkáme se brzo odpovědi. Díky
22.02.2013 20:52:07 Vilimovský
Bohužel nežijeme v právním státě - vidíte to všude kolem až po nejvyšší patra. Prakticky neexistuje právní garance dodržení případné smlouvy, technických předpisů nebo zákonů. Pokud bychom žili v takovém prostředí pak by nebylo nutné suplovat povinnosti státu či obce. Občanské sdružení by řešilo kupř. čištění lesa nebo výsadbu stromků. Navíc každý podobný projekt je dalším zvýšením ekologické zátěže v Mníšku. A to znamená NE takto závažně rizikovým projektům.
22.02.2013 11:06:33 Pavel Jeřábek
Pane Kopecký - velmi přesně a stručně řečeno. A bude záležet jen občanech, zda tuto hru podpoří a nebo ne. Pomalost úřadu je zarážející.
22.02.2013 07:23:07 Kopecký
Celá záležitost má malý háček: zatímco občané budou poctivě a zodpovědně diskutovat, pan Kraft za podpory starosty koná. A brzy už třeba nebude moc o čem diskutovat.
22.02.2013 00:39:42 Pavel Jeřábek
Dobrý den pane Beneši.Tak jak to píšete jsem si z počátku myslel, že jednání o zpracování odpadu na ÚVRu budou probíhat. A nejen já, dost lidí mi řeklo,když by to bylo za takových a takových pravidel, jsme pro. Ale přiznávám se, že jsem byl naivní. Jen poznámka-představitelé našeho městečka slíbili referendum o "spalovně" ke krajským volbám. V obchodě volně přístupnou petici města podpisovali nezletilí-to je fraška, která hraje do ruky investora. Dvě strany jednání se zablokovaly:-jedna vše protahuje, druhá ztrácí iluze, že se něco povede domluvit-třetí se směje. A normální občan je zmatený, neví čemu věřit. A nastupují dezinformace, zmatek, nechuť, averze. Komu to vyhovuje-nevím. Ale mne ne. Občanská společnost je postavena na třech kruzích, které se vzájemně prolínají. Občan-veřejná správa-podnikatelský sektor. Jeden druhého a třetího vzájemně potřebujeme. Ale všichni jsme nakonec jen občané, kteří potřebují přiměřeně kvalitní prostředí pro sebe, naše rodiny, známé... !
21.02.2013 16:33:26 Beneš
A lze tedy formulovat názor sdružení jako: „MBÚ jasné ne!“ nebo spíše „MBÚ možná, ale…“ …za podmínek pro město výrazně výhodnějších s jasně stanovenými smluvními sankcemi vůči provozovateli při porušení stanovených podmínek atp.
21.02.2013 15:32:22 Vilimovský
Dobrý den, pane Beneši, ekonomika za tím rozhodně je, ale věřte, že ne pro město. To byste musel na vlastní oči vidět jak nevýhodou smlouvu schválila Rada a je velkým vítězstvím OS, že byla na zastupitelství zamítnuta. Pánové co jí schválili, nedokázali obhájit její "výhodnost" a pod tlakem radši obrátili jako korouhvičky. Dnes pouze hledají jiné řešení, jak prosadit zájmy odpadářské lobby.
21.02.2013 09:38:34 Beneš
Opravdu mi nezbývá než poděkovat a vítám reakce, které považuji za věcné. Aby nedošlo k nedorozumění, zmiňované nepodepsání také chápu jako chybu, ale v kontextu MBÚ ne zcela zásadní. Rozumím, že toto téma vyvolává emoce, ale ne každý omyl a nepřesnost považuji za zlý úmysl a lež, i když připouštím, že některé jsou již přinejmenším zarážející. Článek v RL je podle mne nepodařený, zmatený a navíc hrubý. Nadále je však například možné, že radnice pokládá ekonomický prospěch obce za podstatnější, než celkovou kvalitu života v ní. Takový názor je relevantní, přestože se s ním vůbec nemohu ztotožnit. Ještě jednou děkuji za vaše názory i za možnost otevřené diskuze. Snad mi nakonec odpustíte malé rýpnutí, co zde hledám podle pana RP?
21.02.2013 00:32:37 Pavel Jeřábek
Pro p. Beneše. Ještě drobnost, která mi teď naskočila. Podívejte se na http://www.mnisek.cz/e_download.php?file=data/messages/obsah444_17.pdf&original=do_zpravodaje_3_nahled.pdf. Je to volební program velké části našich představitelů ve kterém nám slibují polovinu poplatků za popelnice. Jednak slib zatím neplní, naopak o polovinu navýšili, ale silně to zavání spojením s ivestorem již před volbami. Mimochodem - hlášky, že jde především o peníze pro Mníšek, že myslí na rozvoj Mníšku jsem slyšel i od opozice naší radnice. Je to vše v zápisech z jednání (dokud se náhodou z webu neztratí). Mimochodem, jak se vám líbí poznámka u zápisů z jednání Rady města, že se jedná o "výpis". Mne navozuje pocit, že se zveřejňuje jen část jednání, že jsou věci, o kterých veřejnost nemusí vědět. Podotýkám pocit. Ne, že se tak děje.
21.02.2013 00:17:38 Pavel Jeřábek
Pro p.Beneše. Omlouvám se, že jsem nenapsal co se mi v RL nelíbí atd. Jsem stejného názoru co kolegové,aby se veřejnost naučila pracovat s dostupnými informacemi, aby zhodnotila svoje zkušenosti a zamyslela se nad s jednáním naší radnice, nad jednáním ZM, zvážila zkušenosti s provozem průmyslu v Mníšku za desetiletí, zvážila přístupné informace o chování investora apod. A každý ať si udělá svůj názor a potom aby si za něm stál. V RL je řada nepřesností, to je na dlouhé psaní. Ale třeba drobnost - nepravdivé tel.č. - co je to za úřad, když nezná svůj telefon? Každý si můžeme spočítat počet obyvatel který bude MBÚ zásobovat - naplní to jen blízký region a nebo se bude muset zdaleka dovážet? Mne vychází minimálně 75 tisíc obyvatel. Kapacita linky je 90 tisíc tun ročně-dle projektanta. RL uvádí jen 40 tisíc tun (tj. dle projektu). Zastupitelé odmítli připravenou smlouvu, kterou radnice předložila ke schválení jako pro město nevýhodnou. Co bylo za ní schováno? Atd. Není prostor.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady