19.12.2012 11:40:48 Macháčková
Je velmi zajímavé,že starosta města seznamuje občany s výstavbou třídičky odpadů až nyní, když o ní ví nejméně od roku 2010!! To rozhodně mou důvěru nebudí. Díky za Vaší aktivitu.
19.12.2012 11:07:58 Lenka
Dobrý den, pro mě je zásadním argumentem obava z důsledků působení prokazatelně neseriózní firmy UVR-Purum. Podpořím OS Zdravý Mníšek, protože mám pocit, že je to pro mě, občanku Mníšku pod Brdy, v současné době jediná možnost, jak se vyjádřit k problému. Od vedení města tuto možnost postrádám, jakož i jakékoliv věrohodné a ucelené informace k tématu.
17.12.2012 19:45:05 František Keyř
Dobrý den všem,
všechno je jen o penězích, je to vše velký byznys, a to pro všechny zúčastněné, podle nabídky bohužel i pro Město. Radnice (Rada města), zaujala stanovisko, že nechce spalovnu, ale schvaluje třídičku. Argumentem pro třídičku je fakt, že v současnosti se třídí cca 15 tis t. ručně, což údajně zatěžuje životní prostředí více, než by zatěžovalo třeba dvojnásobné množství odpadů novou třídírnou.
Já osobně mám názor, že NECHCI ani moderní třídírnu a samozřejmě ani spalovnu, a to proto, že kroky mohou být postupné, tzn. nejdříve moderní třídírna s mnoha tun odpadů z velmi širokého okolí a následně problém s vytříděnou hmotou, dopravní zátěž s odvozem atp., ekonomika - spálit na Mníšku, to může být varianta jedna, varianta dvě, všechno navozí na Mníšek, vytřídí, rozdrtí a odvezou na Příbram, kde je druhá možnost zřídit spalovnu.
Všechno je podle mého soudu špatně, výsledek bude pouze jeden, že všechny odpadky ze širokého okolí, třeba i z Prahy nebo dokonce ze zahraničí, mohou projít nějakým způsobem přes Mníšek, a to je strašné.
Nedám ve svém věku ani na sliby nebo na smlouvy, vše se dá změnit a peníze hýbou světem.
Z jiného soudku - dost lidí z Mníšku a okolí se účastní různých diskuzí, zde, na stránkách Města do doby, než je radnice prostě zrušila (komouši hadr, promiňte), všichni nadávají na ledacos, vede náměstí (parkování), ale na zastupitelstvo nikdo nepřijde, veřejně nikdo nepromluví. Jediné, co se stane je, že zase všichni nadávají po městě mezi sebou nebo na různých fórech, a to je špatně, to si pak vedení města myslí, že je vše OK a už začíná být trapné, že na zastupitelstvu mluví a kritizují pouze dva - Jeřábek a Keyř. Jenže stokrát nic "umoří i vola", a bez podpory Vás je to o ničem. Co z toho vyplývá? Přestaňte "kecat" a přijďte na zastupitelstvo a povězte to, sdružte se a konejte, jedná se o nás všechny, včetně našich dětí a není to legrace.
Mějte se všichni fajn, hezké Vánoce a do Nového roku, ale i následujících hodně zdraví, což s odpadkama nebude nic moc.
17.12.2012 11:18:47 Jan Chura
Zdravím, mám stejný názor jako Matěj: spalovnu ne, třídění je podle mne (zatím) nejrozumnější způsob nakládání s odpady. Sdružení fandím, jen se obávám o důvěru veřejnosti. Přál bych si, aby sdužení přešlo od kritiky (občas nekorektní, bohužel, odpouštím:-) k nabízení řešení a koncepce. Oceňuji sebraná fakta o Purum. Jsem rád, že někomu na Mníšku záleží. Starostovi podle mne mu na Mníšku a lidech také záleží. Nějak si nedovedu představit, proč by do městečka, kde sám dlouho bydlí nechal za úplatek navézt nějakou špínu. Myslím, že se s ním dá vést věcný dialog. Sdružení může městu pomoci situaci sledovat a pomáhat vytvářet koncepci. Přeju horké srdce a chladnou hlavu.
16.12.2012 20:31:20 Prokes
Pro Matěje: To je sporné, např. Arnika se k MBÚ staví spíše negativně. Spíše si představte stavbu MBÚ v souvislostech - tj mnoho náklaďáků navíc, v řetězci zpracování odpadů stále potenciální nebezpečí stavby spalovny apod. Tj když tu nebude MBÚ, spalovna tu spíše nebude také. MBÚ se má stavět mimo město.
16.12.2012 09:14:56 Matěj
Díky za radu, pořádně jsem to načet. Chápu, že se bojíte společností Purum a dalších co vlastní Daniel Kraft. Pokud jde o to. To je jasný. Nechápu ale, že se stavíte proti technologii MBÚ. Nechci vám do toho šťourat, ale argumentujete stejně, jako argumentuje česká teplárenská lobby, která prosazuje spalování (používáte i jejich www). Ekologické organizace mají jiný názor na MBÚ a další alternativní technologie než píšete a než máte vy. Znám lidi od Dětí země a jejich podpora pro třídění a energetické zpracování odpadů je úplně jasná. Zkuste to opravit, jinak by se tomu nedalo věřit! Petici proti spalovně vám podepíšu, proti třídíčce ne. Rejsek se ptá dobře, odpověď je: MBÚ je ekologičtější! P.S. Můžu pomoc, když chcete, mám tu chatu
14.12.2012 23:34:59 Kopecky
Pro Mateje: samozrejme, ze recyklovat, samozrejme, ze tridit, ale zodpovedne a pri dodrzovani platnych zakonu. Problemem je, ze firma UVR/Purum dostava po cele republice pokuty, protoze zakony nedodrzuje a jedinym zajmem je zisk. Proto je pro Mnisek nebezpecna. Specielne pro "Mateje" aby pochopil, o co tu jde, taky jeden odkaz; http://www.zdravy-mnisek.cz/kdo-je-uvr
14.12.2012 23:08:23 Rejsek86
Ahoj, porád nechápu jaký to má smysl, když se na netu uvádí, že MBú není ekologičtější ani ekonomičtější než klasické spalování a proto se od toho v EU ustupuje, tak se zase jen vyhazují kačeny do luftu. Pokud mi zdraví dovolí, přijdu podepsat petici..
14.12.2012 11:52:21 Matěj
Ahoj všichni, s Rejskem fakt souhlasim. Trochu se v odpadech pohybuju a třídit a upravovat je dnes pro čechy jediná možnost. Němci jsou dnes s odpadama úplně někde jinde. Za pár let už na skládky nedáte ani ň a cena za popelnici půjde hrozně nahoru. Myslí si to většina ekologických sdružení jako je Duha, Arnika a další. Pro orientaci posílám odkaz http://www.hnutiduha.cz/aktualne/megaspalovny-odpadku-jsou-trikrat-drazsi-nez-zelene-reseni Jsem totiž "proti spalovnám".
13.12.2012 12:12:42 Rejsek86
Ahoj lidičky,jsem také pro čisté ovzduší v okolí Mníšku, ale co s Tím bordelem, který každý z nás produkuje?? Nejde furt odpady odvážet na skládky, nejsou nafukovací. Snažme se proto co nejvíce recyklovat a nedávat např. biodpad ze zahrádky do popelnice ale na kompost.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady