20.02.2013 17:46:59 Vilimovský
Lžou, když prohlašují, že stavba MBÚ vylučuje výstavbu spalovacího zařízení? Nebo lžou v materiálu předkládaném do komise pro MBÚ pod názvem "Sumarizace MBÚ rešerže: "Za názvem energetická centrála se skrývá klasická spalovna odpadů, nikoliv technologie spoluspalování odpadů, ve které by byly spalovány lehké frakce vytříděné z linky MBÚ a případně i podsítná frakce obsahující biologický odpad, pokud by však byl její obsah energetický vhodný". Počínaje záměrem investora který používá zavádějící názvy a informace, pokračuje v této "hře" i město. Týká se to pojmů, výrobních kapacit, provozu, emisí. Je v tom úmysl a proto je těžké se správně orientovat. Stačí se však podívat do jejich vlastních projektů a prohlášení a přistuhnete je. Pak si můžete vytvořit vlastní názor. Tak to děláme i my.
20.02.2013 17:46:08 Vilimovský
Je vidět že to nění fórum pro rozsáhlejší debatu, takže ještě dovětek: Nevadí Vám, že vedení města v agresivních obhajobách podnikatelského záměru označuje občany jako protistranu a možná by je rád vyměnil? Lhali představitelé města, když vyhlašovali petici proti Spalovně, nebo lžou dnes když prohlašují, že Spalovna v Mníšku nikdy neměla být a nebude?
20.02.2013 17:41:50 Vilimovský
Pane Beneši, jak zmínil kolega, připravujeme podrobnější materiál. A skutečně chceme aby lidi sami přemýšleli o těch věcech, zajímali se o ně a nakonec i sami našli pravdu. Dává Vám logiku, proč by si měl občan (nebo člen občanského sdružení) něco vymýšlet a lhát? My neprosazujeme něco z čeho bychom měli prospěch - kromě ochranu svého zdraví a nakonec i svých majetků a nakonec i těch Vašich?
19.02.2013 19:54:49 Beneš
Děkuji, to jsem si opravdu rád přečetl.
19.02.2013 19:33:16 RP
Např. německé zkušenosti zde: http://www.odpadjeenergie.cz/jine-zpusoby/mbu/nemecke-zkusenosti-s-mechanicko-biologickou-upravou-komunalnich-odpadu.aspx Odkaz na české jsem vám již posílal. Co se týče Radničních listů, v příštích dnech připravíme náš pohled na MBU jako reakci na tento článek.
19.02.2013 18:04:24 Beneš
Nevím, na základě čeho tak soudíte. Pokud se poctivě pokusím hledat informace o problematice MBÚ (předpokládám tedy v angličtině MBT), závěry nejsou nijak jednoznačně v její neprospěch (ani prospěch). Například http://www.compost.it/biblio/2005_luxembourg/vortraege/steiner-doc.pdf. Stále se domnívám, že je třeba odborný pohled, který obecnou problematiku zasadí do konkrétního prostředí. Ptám se, jaké zásadní nedostatky, zamlčení nebo nepřesnosti jsou obsaženy v článku v Radničních listech? Pokud se vám nezdá, že je zde vhodný prostor na zodpovězení této otázky, nebudu zde již více obtěžovat.
19.02.2013 17:49:38 RP
Poskytovat informace a přesvědčovat jsou dvě rozdílné věci. Pokud máte konkrétní otázky, tak se ptejte, přestože odpovědi určitě naleznete v našich článcích. Já se domnívám, že vy žádné odpovědi nehledáte.
19.02.2013 17:11:24 Beneš
To mne skutečně udivuje. Ve stanovách sdružení čl. 3, písmeno b) se píše, že sdružení bude usilovat o zlepšení informovanosti. Pan Grygar zde v diskuzi o ve svém posledním příspěvku píše, že odborníky sdružení má. Já si svůj laický názor samozřejmě udělám sám, ale naivně jsem očekával, že bych se zde mohl dočíst i poučenější názory. V závěru uvedeného odkazu mj. stojí „MBÚ lze použít jen za předem daných specifických podmínek“, předpokládám, že odporník tyto specifika zná a může tedy vyložit v našem konkrétním případě výhody a nevýhody.
19.02.2013 15:55:21 RP
Vite, pane Benesi, tady Vas asi nikdo nebude presvedcovat, musite si udelat nazor sam. Kdyz si proctete clanky, materialu mate dost. Jestli zijete v Mnisku, tak to neni o nicem jinem, nez o snaze zlepsit toto misto k zivotu anebo neustale couvat nazpatek a nedelat nic. A pokud neverite sdruzeni, tak na netu je materialu i tak dost. Napr je zajimava tato studie. Pak pochopite, ze tady vubec nejde o ekologii, ale o prachy. http://odpady.ihned.cz/c1-23933220-overovani-mbu-prineslo-prekvapive-vysledky
19.02.2013 10:03:01 Beneš
Panu Jeřábkovi děkuji za odpověď. Osobně se spokojím s domněnkou, že co se týče autorství článku v Radničních listech, jedná se o oficiální stanovisko, které vyjadřuje názor úřadu. Zodpovědnost za článek je tím daná, bez ohledu na konkrétního autora nebo kolektiv. Pokud by mne zajímalo více, nic by nebránilo dojít na Městský úřad a slušně se zeptat. Co bych se tam zřejmě nedozvěděl je kritika a proti-argumenty k jednotlivým tezím článku. O těch jsem se domníval, že je naleznu zde. Zatím se však zdá, že jsem se zmýlil.
Přidat příspěvek
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady