Štvavá kampaň společnosti Purum Kraft proti sdružení Zdravý Mníšek se přiostřuje


Vyjádření sdružení Zdravý Mníšek k informačnímu magazínu Čistou cestou 3/2013
 

Třetí číslo informačního magazínu Čistou cestou společnosti Purum Kraft nepřiměřeně napadá občanské sdružení Zdravý Mníšek a osobně útočí na předsedu sdružení pana Vilimovského. Magazín upírá občanům práva se sdružovat a pořádat referenda, zavádějícím způsobem spojuje problematiku MBÚ a sanaci odkaliště v areálu UVR.
 
Mníšek pod Brdy, 10. listopadu 2013
 
Poslední číslo magazínu Čistou cestou zavádějícím způsobem informuje obyvatele Mníšku pod Brdy o připravované výstavbě MBÚ (mechanicko-biologické úpravny odpadů). Po přečtení časopisu lze nabýt dojmu, že výstavba MBÚ je prospěšná pro životní prostředí a pro obyvatele Mníšku. Výstavba však znamená něco jiného - navážení desítek tisíc tun odpadků z okolí i ze vzdálených míst, přičemž výsledným produktem bude také toxická tzv. podsítná frakce, která bude obsahovat i části nebezpečných odpadů a která ve svém důsledku bude skládkována. Nejedná se tedy o žádný ekologický přínos.
V magazínu je dále účelově spojována problematika MBÚ a sanace odkaliště v areálu UVR a.s. Ve věci sanace odkaliště poukazujeme na skutečnost, že dotaci má dostat tentýž subjekt (právní nástupce původního subjektu), který znečištění napáchal, a měl by ho tedy na své náklady odstranit. V opačném případě dochází k mrhání peněz nás všech. Ten, kdo koupil areál UVR, kupoval jej nepochybně jako celek, tj. včetně všech závazků a znečištění, a tyto závazky od původního vlastníka zcela jistě převzal.


Co je ale zásadní: Z magazínu vyplývá flagrantní neúcta k názoru drtivé většiny obyvatel Mníšku, kteří se vyjádřili v referendu v květnu a kteří zde MBÚ ani jiné podobné zařízení nechtějí (86,5 %) a jejichž názor nikdo ani z představitelů města neposlouchá.

K osobním a nevraživým útokům na doktora Vilimovského, jakož i urážlivým útokům na některé skupiny obyvatelstva, označované v letáku jako „náplavy“, předseda sdružení říká: „Nechápu, proč proti mně a sdružení Zdravý Mníšek pan Kraft a jeho společnost vedou nenávistný a osobně zaměřený boj. Je legitimní, že podnikatel prosazuje svoje podnikatelské záměry, a rovněž je legitimní, že se občané sdružují a vyjadřují svoje názory. Naše sdružení má pouze jiný názor na nakládání s odpady a obecně přístup k životnímu prostředí než holding pana Krafta.“


Sdružení Zdravý Mníšek bude činit právní kroky proti autorům článků a šéfredaktorovi ekomagazínu Čistou cestou.


Ing. Jana Herotová, mluvčí sdružení Zdravý Mníšek 

 
 
 
 
 
 
 
facebook
twitter
google+
 

Aktuality


 
 
Reklama:   batohy Dakine   |   poznávací zájezdy   |   masáže   |   autobusová doprava   |   palety   |   koberce Milliken   |   rolety   |   překlady